Dieta zero a lui Schürrle în jocul de top Chelsea înscrie puncte în Manchester

André Schürrle continuă să adulmece aerul din Premier League. Fostul jucător de la Leverkusen are voie să joace în jocul de top al lui Chelsea FC la campionul Manchester United. Londonezii sfidează favoritul dintr-o remiză și rămân lideri.

dieta

Andre Schürrle este atacat de Antonio Valencia.

Prima întâlnire a doi favoriți ai campionatului în Premier League engleză s-a încheiat la egalitate. Campionii Manchester United și Chelsea s-au împărțit 0-0 pe Old Trafford. Pentru oaspeții din Londra, fotbalistul național german Andre Schürrle s-a aflat în prima linie într-un meci competițional pentru prima dată.

După a patra remiză fără goluri în cea de-a 43-a confruntare dintre cele două cluburi, la zece zile de la începutul sezonului pe insulă, nicio echipă din top 4 ale sezonului precedent nu poate arăta randamentul optim al punctelor. Duminică, Manchester City a pierdut în mod surprinzător cu 3-2 în fața promovatului Cardiff City. Chelsea conduce încă tabelul înaintea Liverpool și a lui Tottenham cu șapte puncte din trei jocuri.

În primul meci din casa ligii al antrenorului ManUnited, David Moyes, succesorul lui Sir Alex Ferguson îl chemase pe atacantul Wayne Rooney, care a fost curtat de adversarul de la Londra, împreună cu atacantul Robin van Persie de la început. Cu toate acestea, Jose Mourinho a provocat cea mai mare surpriză atunci când antrenorul Chelsea Schürrle a apelat inițial la vârf, oferind preferinței fostului jucător de la Leverkusen față de Fernando Torres și Romelu Lukaku în această poziție.

Mai întâi la mijloc, apoi pe aripă

Cu toate acestea, pentru o lungă perioadă de timp, nu părea că tânărul de 22 de ani s-ar simți deosebit de confortabil în centru. În minutul 60, „Mou” a avut o înțelegere și l-a adus pe Torres pentru fostul Bremen Kevin de Bruyne. Schürrle a fost lăsat să meargă pe aripă până când a fost înlocuit în minutul 87.

Dar acest lucru nu a dus la mai multe șanse de scor în jocul slab de sus. Șutul la distanță al lui Gary Cahill în minutul 59 a fost singura modalitate bună pentru blues. Manchester a adus o singură lovitură în poarta oaspeților în tot sezonul.