KSV Neu-Isenburg - luptătorii încep sezonul cu o înfrângere împotriva puternicului RWG MömbrisKönigshofen

Sâmbăta trecută a început aventura Oberliga pentru luptătorii noștri în lupta de acasă împotriva RWG Mömbris/Königshofen. În fața unui număr impresionant de aproape 200 de spectatori entuziaști, KSV-ul nostru a trebuit să recunoască înfrângerea cu 9:25. În ciuda înfrângerii aparent mari împotriva fostului club din Bundesliga din zona Aschaffenburg, toți cei prezenți și-au câștigat banii în lupte de top.

împotriva

Sportivul nostru junior a avut cea mai mică greutate de până la 57 kg Amrolah Mirbaz împotriva Bundesliga, Erik Tangel nu a avut nicio șansă și a trebuit să recunoască înfrângerea prin inferioritate tehnică.

A luptat în greutatea de până la 130 kg Khalid Rassul împotriva participantului la Campionatul European din 2016 Johann Gustafsson, dar nu a putut împiedica superioritatea tehnică a adversarului său după aproximativ patru minute.

Bahir Jamalzai a fost inițial depășit de mânerele bine executate din punct de vedere tehnic ale adversarului său Simon Scheibein cu o greutate de până la 61 kg. Scheibein este multiplu campion german. Cu toate acestea, Bahir și-a scos inima și aproape a reușit să-l surprindă punându-l pe adversarul său în poziția periculoasă de două ori cu o aruncare superă. În cele din urmă, însă, a trebuit să renunțe la umeri.

Thomas Zahos a fost un meci luptat cu o greutate de până la 98 kg. Împotriva lui Cihan Besli a preluat inițial conducerea, dar a scăzut spre sfârșitul luptei și a pierdut în final cu 9: 2 puncte.

Pamir Jamalzai a văzut în greutatea de până la 66 kg împotriva lui Dimitri Dobrov, care luptă la nivel internațional pentru Ucraina, fără lumină și clar pierdut pe umeri.

Nou venit Grigoriy Zhekov a luptat o luptă strânsă împotriva lui Yordan Kungalov cu o greutate de până la 86 kg, dar a trebuit să lupte cu dimensiunea adversarului său și nu a găsit mijloace de a-i pune în pericol adversarul pe toată distanța de șase minute. În cele din urmă, nou-venit KSV a pierdut cu 10-2.

Cei mai performanți Dimitrios Filippidis a pierdut în lupta de până la 71 kg împotriva lui Florian Lamm din cauza inferiorității tehnice, deoarece nu și-a putut impune stilul în acea seară și nu a putut preveni atacurile bune împotriva adversarului său experimentat.

Ivan Chavdari a arătat în greutate de până la 80 kg că poate înscrie și în liga superioară și l-a umăr pe adversarul său complet copleșit, Sebastian Mayer, după puțin mai puțin de un minut de luptă.

Luptătorul nostru și-a arătat, de asemenea, aptitudinea în liga superioară Rafi Nasiri în greutate de până la 75 kg liber împotriva lui Ali Can Cakici, pe care l-a ținut la distanță cu acțiuni libere grozave după șase minute cu 10: 0 puncte.

Ultima luptă a serii a fost făcută de cel de-al doilea nou venit la KSV, Semion Brekkeli, în greutate de până la 75 kg greco-romană. Spre bucuria celor 200 de spectatori, Semion a arătat că s-a angajat pe bună dreptate și și-a învins clar adversarul Maximilian Stadtmüller cu 6: 0 puncte după șase minute.

Weekendul viitor, luptătorii noștri vor călători la TSV Gailbach, care a făcut și promovarea de la Hessenliga perfectă anul acesta. Gailbachers au suferit, de asemenea, o înfrângere în prima zi de luptă.

Toate detaliile despre lupta din liga db: Link.