pete retzlaff moarte

Acest joc s-a pierdut cu 0: 3. Jocul pentru locul 3 a fost apoi câștigat cu 2-1 împotriva Paris Saint-Germain. În FA Women's Super League 2019/20 au fost pe 23.

Cupa Mondială

Din cauza unui picior rupt, ea nu a putut participa la Cupa Mondială din 2007 și a fost anulată și pentru Campionatul European din 2009.

Înlocuită în minut și astfel a făcut prima apariție la Cupa Mondială, dar a fost eliminată din cauza înfrângerii la penalty-uri. De data aceasta a avut loc un meci cu 1-1 pe teren propriu și o înfrângere cu 2-1 în deplasare în optimile de finală. După două sezoane în care a participat la toate jocurile, nu a mai putut juca în trei jocuri pentru prima dată.

În sferturile de finală împotriva Franței, a fost pe locul 81 în UEFA Champions League feminină 2016/17, a jucat opt. În sezonul 2018/19, care s-a încheiat din nou cu al doilea final, nu a mai ratat niciun minut. Cupa Mondială din 2011 a fost primul lor turneu major pentru echipele naționale de seniori.

După ce a învins Camerunul cu 3-0 în optimile de finală, unde a marcat primul gol, a fost numită „Jucătorul jocului”.

Ellen White (23 de ani) și Steph Houghton (5) de la Leoaice sunt supărate în timpul Cupei Mondiale din 2015 cu privire la o oportunitate ratată în jocul împotriva Germaniei (07/04/2015). În 2006 a fost nominalizată, dar nu a fost folosită pentru jocul echipei naționale de seniori, care a pierdut 1: 5 împotriva Germaniei. ManUnited speră din nou, voci: „Nu-mi pasă ce face FC Bayern”, scoruri: dublu FCB strălucit - DSC copleșit, dublu Bayern strălucit - apărare DSC copleșit, Real Madrid pierde împotriva promovat Cadiz. Este depășit doar de mexicanul Rafael Márquez (17) și argentinianul Diego Maradona (16). În următorii doi ani s-a ajuns și la semifinale, unde de două ori împotriva secundei germane 1. Stephanie Jayne "Steph" Houghton MBE (* 23 Steph Houghton complet. Cu 14 misiuni de căpitan în jocurile Cupei Mondiale, ea este cea mai comună Ea este căpitanul campionatelor mondiale feminine și a câștigat Cupa SheBelieves pentru prima dată în martie 2019 și a fost prezentată în cele trei jocuri.

În 2013/14 a făcut doar trei apariții, dar a marcat primul său gol CL în optimile de finală într-o victorie cu 3-0 împotriva Glasgow City FC.

Din 2010 până în 2013 a jucat pentru Arsenal Ladies, cu care a câștigat FA Cup și sezonul WSL premier în 2011.

Această pagină a fost ultima pe 11. A fost urmată de o înfrângere la domiciliu cu 0-1 împotriva Canadei, iar pe 8, Ellen White (23) și Steph Houghton (5) de la Leoaice sunt supărate în timpul Cupei Mondiale din 2015 cu privire la o ocazie ratată în joc împotriva Germaniei (04/07/2015). În cele din urmă, locul patru a sărit pentru echipa ei. Acolo nu a fost folosită în al treilea joc de grupă împotriva Portugaliei, când unii jucători obișnuiți au fost cruțați. În 2010/11 a fost folosită în opt jocuri și a fost eliminată doar în semifinale împotriva eventualilor câștigători Olympique Lyon după două înfrângeri (0: 2 și 2: 3). Sezonul scurt de tranziție 2017 numit „Seria de primăvară” a încheiat Manchesterul pe locul doi. La Cupa Mondială, ea a fost folosită ca căpitană în toate cele șapte jocuri ale femeilor englezești ca în 2015, făcând-o cea mai frecvent jucătoare folosită ca căpitană la campionatele mondiale feminine cu 14 misiuni ca căpitan. Atlético era atunci mai puternic în 2019/20. Întrucât englezii au pierdut doar un punct în egalul 1-1 împotriva Belgiei, s-au calificat cu ușurință ca câștigători de grupă la Campionatul European.

În jocul pentru locul trei, ea și echipa ei au reușit să câștige pentru prima dată împotriva Germaniei, prevenind un deficit. [5] Anglia a reușit să câștige din nou o medalie la Cupa Mondială pentru prima dată după titlul la Cupa Mondială masculină din 1966. FFC Frankfurt și VfL Wolfsburg s-au pierdut. A fost în linia de start în toate cele șapte jocuri și a jucat mereu până la sfârșitul jocului.

Manchester a încheiat, de asemenea, sezonul 2017/18, care a fost acum adaptat la calendarul normal al jocurilor europene, în calitate de vicecampioni. În semifinalele împotriva campionilor în acțiune din Japonia, coechipierul ei, Laura Bassett, a trecut prin autogol decisiv pentru a face scorul final 1: 2 în al doilea minut de pauză într-o încercare defensivă. A urmat al doilea campionat în 2012.

De asemenea, a fost nominalizată ca apărător la Jocurile Olimpice. La Cupa Cipru 2015, pe care echipa ei a câștigat-o pentru a treia oară, a fost folosită o singură dată din cauza unei accidentări. [4] Februarie 2020 pe primul loc în tabel.

Stephanie Jayne "Steph" Houghton MBE (* 23.

În semifinala împotriva Olympique Lyon, finalul a venit după o înfrângere de 1: 3 pe teren propriu și o victorie cu 1: 0 în deplasare. Împotriva Braziliei, ea a marcat singurul gol care a câștigat cu 1-0. În primul joc al echipei GB la Jocurile Olimpice din 2012, ea a marcat singurul gol împotriva Noii Zeelande. Din cauza pandemiei COVID-19, următoarele jocuri au fost inițial amânate la nesfârșit și în cele din urmă anulate la sfârșitul lunii mai.

Steph Houghton - Realizări: aici puteți găsi informații despre premiile personale ale jucătorului și titlurile echipei.

Acest act de salvare artistică a englezei Steph Houghton (5) împiedică impactul mingii în finala mică a Cupei Mondiale 2015 (04.07.2015). Aprilie 1988 în Durham) este un jucător de fotbal englez. Anglia supraviețuise în sferturile de finală pentru prima dată, învingând Canada. Ultima modificare la 11 iunie 2020 la 11:50. De când s-a mutat în noul campion Manchester City WFC pentru sezonul 2014, nu a mai experimentat sferturile de finală împotriva rivalilor ligii Birmingham City LFC. Abia pe 8 a ieșit Barca în Getafe? Cu Arsenal a participat, de asemenea, de patru ori la UEFA Champions League pentru femei.

În iulie 2018, ea și echipa au participat la Cupa Campionilor Internaționali Feminini, care s-a disputat pentru prima dată, unde Lyon a fost din nou adversarul în semifinale.

În iunie 2020, echipa clasată pe locul al doilea din Chelsea a fost declarată campioană datorită coeficientului mai bun și a subcampionilor Manchester City. [2].

După sferturile de finală împotriva gazdelor Canada, ea a fost onorată ca „Jucătoarea jocului”. LIVE: restante! Aprilie 1988 în Durham) este o jucătoare de fotbal engleză. A jucat pentru Manchester City #WomensfootballManchester City WFC în FA WSL din 2014 și a fost în echipa naționalei engleze pentru Cupele Mondiale 2011, 2015 și 2019, precum și în echipa echipei GB, cel mai de succes marcator al său ea se află la Olimpiada ... În martie 2007 a făcut prima apariție pentru echipa A într-o victorie cu 6-0 împotriva Rusiei. Ciudatul truc de zid al lui Costa Bayern, doar o remiză împotriva Wolfsburgului: Gladbach este pe loc.

În 2016, campionatul a fost câștigat, Houghton n-a lipsit nici un minut și a înscris două goluri.

Englezii au renunțat doar la un punct în remiza fără goluri în meciul de acasă împotriva Țării Galilor și s-au calificat devreme pentru Cupa Mondială. În club și în echipa națională de seniori, fundașa a jucat uneori la mijlocul terenului, la Cupa Mondială feminină U-20 din 2008, a jucat în apărare [1]. Femei, a primit premiul FA Young Player of the Year în sezonul 2006/07. Steph Houghton va fi aclamat de soțul ei, Stephen Darby, care a fost nevoit să lase în urmă propria sa carieră fotbalistică, după ce anul trecut a fost diagnosticat cu boală a neuronilor motorii.

În UEFA Women's Champions League 2018/19, cu toate acestea, ea a fost folosită o singură dată, întrucât optimile de final s-au încheiat, unde după un 1-1 fără ea la Atlético Madrid, jocul de acasă s-a pierdut cu 2-0. Nume Stephanie Jayne Houghton Țara Anglia Născut la 23.04.1988 Născut în Hetton-le-Hole Înălțime 174 cm Greutate 70 kg Poziție fundaș central. Curios: antrenorul Kickers comandă autogol, vedetele Bayernului au trebuit să se schimbe într-un loc neobișnuit, LIVE: compensare după autogol!

Nici protestele lui Célia Saisic (13) nu ajută.

În optimile de finală împotriva Norvegiei, golul lor a readus Anglia în joc pentru a face 1-1, iar golul ulterior al coechipierului lor Lucy Bronze a făcut-o prima dată când Anglia a câștigat un meci eliminatoriu la o Cupă Mondială feminină. După ce Manchester City a terminat pe locul cinci în primul sezon, Citizens a reușit să devină subcampion în 2015.