Bashkim Gavazi l; înveseliți ATC-ul

Liga raională: ATC Brambauer - SpVg Bönen 4: 2 (1: 1). (Wu) Oftat colectiv de ușurare printre noii veniți: „Acesta a fost un joc care indică drumul”, a declarat antrenorul Holger Gehrmann. .

gavazi

. „Suntem în ligă”. Jucătorul zilei a fost Bashkim Gavazi, care a reușit un hat trick impecabil. Pe cenușa de la Karrenbusch, ATC a început la început cu cămăși noi. După un corner, Jörg Mose a extins mingea asupra lui Koray Demircan cu capul și nu a ezitat - 1-0 în minutul secund. Cu toate acestea, lovitura nu a oferit securitate. Mai degrabă, oaspeții au egalat în minutul 14 după o gafă gravă în apărarea ATC la 1: 1. În anii următori, gazdele au încercat să genereze presiune, dar numeroase inexactități au perturbat structura jocului. Oaspeții au avut adesea un timp ușor de eliberare.

Când Bönen a folosit o lovitură liberă pentru a face 1: 2 în minutul 48, primele puncte ale sezonului pentru ATC erau departe. Dar gazdele au arătat moralitate și au avut, de asemenea, un Gavazi exact în rândurile lor. La doar patru minute după ce a căzut în spate, a beneficiat de o mare asistență a lui Ferhat Közen și a egalat. Puțin mai târziu, bătrânul Jörg Mose a realimentat prin rândurile defensive ale lui Bön, trecerea lui centrată cu timp precis a găsit-o din nou pe Gavazi, care a scos la 3-2.

ATC a închis în cele din urmă sacul în minutul 78. Acesta a fost precedat de o lovitură strânsă de 16 m a lui Sinan Kaya, pe care portarul Böner nu a putut să o rețină. Din nou, Gavazi a fost la fața locului și a pus pielea fără umor în corner - 4: 2, care a decis jocul.

"Am fost foarte fericit pentru golizatorul nostru de trei ori Gavazi", a spus Gehrmann, care și-a lăudat întreaga echipă. "Astăzi am fost în sfârșit recompensați pentru eforturile noastre. Pălăriile către echipă. Patru goluri sunt, desigur, un lucru uriaș pentru noi, minimalistii. Una peste alta, a fost o victorie binemeritată. Sper că nodul este acum rupt. Am arătat că suntem poate învinge alte echipe din liga districtuală. Va trebui să ne îmbunătățim săptămâna viitoare. "