Liga Națiunilor: steaua Bayern Lewandowski face magie, Anglia pierde

Ligalive TV: Ligalive dimineața

ligii

Top-News 1: Liga Națiunilor - Emisiunea Lewandowski în Polonia împotriva Bosniei - Anglia dezamăgește împotriva Danemarcei

Lumina și umbra în UEFA Nations League! Echipele favorizate au fost nestatornice miercuri seara. Anglia, precum și Italia și Olanda, într-un duel direct, au jucat dezamăgitor. Campionii mondiali Franța și Polonia cu starul Bayern Robert Lewandowski au câștigat.

În grupa A1 Polonia a sărit pe primul loc în clasament. Condus de starul Bayern Robert Lewandowski (32, 62 și 63 de goluri internaționale), „The Eagles” a obținut o victorie cu 3-0 (2-0) pe teren propriu împotriva Bosniei-Herțegovinei la Breslau. Fanii au văzut un atacant al Bayernului sclipind de entuziasm. Victoria nu a fost niciodată în pericol. Anel Ahmedhozic l-a faultat pe căpitanul polonez Lewandowski după 14 minute - roșu! Remarcabilul Lewandowski a adăugat 2-0 pentru Karol Linetty (25/FC Torino) la cele 2 goluri ale sale (40/52). În primele două meciuri ale Ligii Națiunilor din Olanda (0-1) și Bosnia (2-1), câștigătorul Ligii Campionilor nu era în echipă. Al doilea joc din această grupă, Italia - Olanda la Bergamo, a crescut, de asemenea, cu spectatori. „Squadra Azzurra” și „Elftal” s-au despărțit 1: 1 (1: 1). După 17 minute 1-0. Atacantul romei Lorenzo Pellegrini a marcat după o pasă frumoasă a lui Nicolo Barella (Inter Milano). Virgil van Dijk de la Liverpool FC nu a arătat bine în această scenă. Donny van de Beek (Manchester United) a lovit mingea în poartă după 25 de minute pentru a egala. Prea puțin pentru inventatorii fotbalului din Olanda!

Croația - Franța 1: 2 (0: 1) în Zagreb. În acest joc din grupa A3, 7.000 de spectatori au fost permiși pe stadionul Maksimir. Antoine Griezmann a salutat după 9 minute cu 0: 1. A profitat de o încercare de salvare prea scurtă a lui Domagoj Vida de la 11 metri. A fost al 33-lea gol internațional pentru bărbatul din FC Barcelona. Nikola Vlasic (64.) de la CSKA Moscow a înscris după o pasă a înlocuitorului Josip Brekalo de la Wolfsburg în corner pentru a aduce 1-1. Kylian Mbappé (79) a salvat Franța de victorie. Atacantul PSG a marcat 1: 2 împotriva lui Vida de la 5 metri. Asta e. Croația este cu 2 puncte. Vice Campioana Mondială a suferit a 6-a înfrângere în a 8-a comparație cu „Equipe Tricolore”.