„Campionate internaționale de nord” 2014

Pe 17 mai 2014 au avut loc la Hanovra „Campionatele Internaționale de Nord” de către organizatorul WKU (World Kickboxing and Karate Union). Gazda a fost Kenpokan, al cărui sediu este în Hanovra.

Asociația Gladiator Akademie/Jiu Jitsu Kids e. V. a fost acolo cu 4 luptători: Andre Klassen, Johann Arndt, Francisco Aguilera și Martin Drewes și 2 antrenori: Mathias Zemlicka și Karsten Bröer.

Francisco Aguilera s-a luptat în clasa de greutate de până la 65 kg, în conformitate cu regulile de kickboxing full contact (fără lovituri la picioare). A avut imediat lupta finală și a trebuit să-și înfrunte adversarul în 3x2 minute. Adversarul său era mai scund decât el, astfel încât Francisco și-a folosit autonomia, dar a trebuit să ia și câteva lovituri în lupta internă. După un duel incitant, din păcate nu au fost suficiente puncte pentru Francisco și a fost recompensat cu locul 2.

Martin Drewes s-a luptat până la 80 kg în sferturile de finală, în conformitate cu regulile de contact full kickboxing, cum ar fi Francisco și un timp de luptă de 2x2 min. Avea un boxer rus puternic ca un adversar care era cu un cap și jumătate mai înalt decât Martin însuși. Martin a intrat bine în luptă cu lovituri egale în cap și câteva lovituri în coaste. Dar încă în prima rundă adversarul său l-a prins cu niște cârlige de ficat țintite și Martin a fost numărat și lupta a fost apoi întreruptă în favoarea adversarului său. Boxerul rus a câștigat apoi turneul, astfel încât Martin a reușit să concureze împotriva celor mai buni.

Johann Arndt s-a luptat până la 90 kg și a avut un adversar puternic ca adversar. Ambii s-au luptat în finală conform regulilor K1, cu lovituri la ambele și genunchi permise și un timp de luptă de 3x2 minute. În prima rundă, Johann l-a lovit cu pumnul, lovind foarte des picioarele cu loviturile și multe lovituri. În tururile 2 și 3, polonezul s-a arătat puțin mai bine și a lovit picioarele cu lovituri. După un duel foarte palpitant între grei, victoria la punct a revenit polonezilor.

vechi

Andre Klassen s-a înscris la două turnee, unul pentru kickboxing full contact și unul pentru turneul K1 de până la 70 kg. În primul turneu, kickboxing full contact, a fost greu și după o luptă dură a fost o remiză. În runda a 3-a, runda suplimentară, nu au fost suficiente puncte pentru clase și a fost eliminat din turneu în sferturile de finală. În turneul K1, Klassen a reușit să-și joace complet punctele forte cu lovituri la doi și a câștigat clar pe puncte în sfertul de finală.

În semifinale, Klassen a reușit să se afirme cu încredere în puncte. Ultimul său adversar s-a luat la revedere și nu a avut niciun adversar în semifinale, a fost în afara unui accident, așa că Klassen a trebuit să lupte în finală imediat după victoria sa în semifinale. I s-a acordat o scurtă pauză de 3 minute, ceea ce s-a remarcat în finală, programată pentru 3x2 minute. Pauza de 3 minute nu a fost suficientă, iar clasa mea a căzut. A ținut cu curaj toate cele 3 runde, chiar dacă a fost numărat o dată. Andre a pierdut în mod clar finala la puncte și după o luptă majoră.

A fost un eveniment mare, iar Academia Gladiator/Jiu Jitsu Kids e. V. fii mulțumit.

Pe 6 aprilie 2014 a avut loc a 4-a noapte de luptă împotriva exploziei în Senftenberg, cu aproximativ 1000 de spectatori. Mathias Zemlicka a fondat Academia Gladiatorului/Jiu Jitsu Kids e. V., cu o victorie asupra lui Oliver Altenburg, demn. Competiția a fost în clasa de greutate de până la 95 kg în conformitate cu regulile de kickboxing cu lovituri mici, 3 runde de 1,5 minute. A fost primul meci de kickboxing pentru amândoi.

Oliver a mers mereu înainte, dar Mathias a ieșit adesea în lateral și a contracarat cu tehnici bune de box. Mathias a trebuit să facă câteva lovituri mici, dar a reușit să-și aducă adversarul la pământ de două ori cu împingeri.

În cele din urmă, Mathias a câștigat toate cele trei runde în unanimitate pe puncte. El a fost susținut de supervizorul Johann Arndt și de antrenorul Andre Klassen. Întreaga familie a lui Mathias era acolo pentru a urmări spectacolul.

Antrenamentul nostru Blackman a avut loc pentru a patra oară pe 27 mai anul acesta. 14 femei au putut să-și demonstreze abilitățile de autoapărare pe „atacatori” bine protejați. Patru bărbați puternici au trebuit să recunoască faptul că și femeile mici se pot apăra în mod corespunzător. Fetele au fost de acord că a fost din nou foarte distractiv, așa că vom repeta acest eveniment cât mai curând posibil.

Pe măsură ce copiii au sosit treptat cu părinții și bunicii lor, organizatorii și-au dat seama repede că va fi o zi plină de competiții. La competiție au participat cel puțin 30 de copii jiu-jitsu. Cu 2 până la 3 lupte per persoană, nu numai copiii, ci și tovarășii și spectatorii, precum și cei responsabili pentru Jiu-Jitsu-Kids e.V., au avut un turneu interesant în fața lor.

39 de copii Jiu-Jitsu au susținut examenul la Academia Gladiatorului. Au fost achiziționate 15 curele de zmeu, 19 alb-galben, 4 galben și 1 portocaliu.